Μεταπτυχιακό

Πρόσκληση Υποβολής Υποψηφιοτήτων για το Π.Μ.Σ. “Ζωική Παραγωγή και Περιβαλλοντική Διαχείριση”

Το Τμήμα Επιστήμης Ζωικής Παραγωγής του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας καλεί τους ενδιαφερόμενους να υποβάλουν υποψηφιότητα για την παρακολούθηση του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών «Ζωική Παραγωγή και Περιβαλλοντική Διαχείριση» (ΠΜΣ) για το ακαδημαϊκό έτος 2022- 2023, που οδηγεί στην απονομή Μεταπτυχιακού Διπλώματος Ειδίκευσης.
Δικαίωμα υποβολής αίτησης στο ΠΜΣ έχουν πτυχιούχοι Τμημάτων ΑΕΙ (Πανεπιστημίων και ΤΕΙ) της ημεδαπής και αναγνωρισμένων ομοταγών Ιδρυμάτων της αλλοδαπής και ειδικότερα προερχόμενοι από Τμήματα όπως:
1. Επιστήμης Ζωικής Παραγωγής, Κτηνιατρικής, Γεωπονικών Επιστημών, Περιβάλλοντος και άλλης συναφούς ειδικότητος
2. Πτυχιούχοι άλλων Τμημάτων ΑΕΙ (Πανεπιστημίων ή ΤΕΙ) με σχετική συνάφεια στο αντικείμενο του συγκεκριμένου ΠΜΣ που κατά περίπτωση κρίνονται από την αρμόδια Επιτροπή Επιλογής μεταπτυχιακών φοιτητών.
3. Πτυχιούχοι ΑΕΙ της αλλοδαπής, συναφούς ειδικότητας, αφού προσκομίσουν ισοτιμία του τίτλου τους από το αρμόδιο όργανο.
4. Μέλη των κατηγοριών ΕΕΠ,ΕΔΙΠ και ΕΤΕΠ εφόσον πληρούν τις προϋποθέσεις.

Για περισσότερες λεπτομέρειες διαβάστε την προκήρυξη.

Βρείτε την αίτηση για υποβολή υποψηφιότητας εδώ.

Υποβολή υποψηφιοτήτων: 01/07/2022 –  31/08/2022

Διάφορα

Συγκρότηση ορισμού διενέργειας εκλογών (ΟΔΕ .) για τη διεξαγωγή της εκλογικής διαδικασίας ανάδειξης εκπροσώπου και αναπληρωτή μελών Ε.ΔΙ.Π. στην Συνέλευση του ΤΕΖΠ

ΨΣΡΣ469Β7Ξ-8ΥΥ

Φοιτητικά

ΦΟΙΤΗΤΙΚΟ ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΚΑΔ. ΕΤΟΥΣ 2021-2022

Ενημερώνουμε τους/τις φοιτητές/τριες του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας ότι οι αιτήσεις χορήγησης στεγαστικού επιδόματος για το ακαδημαϊκό έτος 2021-2022 θα υποβάλλονται ηλεκτρονικά από την Τετάρτη  29  Ιουνίου 2022  έως και την Παρασκευή 29 Ιουλίου 2022, μέσω της ιστοσελίδας του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων https://stegastiko.minedu.gov.gr, στην ειδική εφαρμογή για το στεγαστικό επίδομα.

Σε όσες αιτήσεις απαιτηθεί από τους δικαιούχους η προσκόμιση πρόσθετων δικαιολογητικών,  να αποστέλλονται ταχυδρομικά ή ηλεκτρονικά εντός 30 ημερών από την ημερομηνία υποβολής της αίτησης  στις αρμόδιες υπηρεσίες της Φοιτητικής Μέριμνας του Π.Θ.  https://www.uth.gr/zoi/foititiki-merimna/merimna-epikoinonia.

Δείτε την αρ. πρωτ. 78354/Ζ1/27-06-2022 Εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων εδώ.

Από τη Δ/νση Φοιτητικής Μέριμνας

Η Αν. Προϊσταμένη  Μαρία Κουκουβάνη