Σύνδεση του Τμήματος Επιστήμης Ζωικής Παραγωγής με την αγορά εργασίας

Ιδιαίτερη επιτυχία σημείωσε, για 2η χρονιά, η εκδήλωση με θέμα «Σύνδεση του Τμήματος Επιστήμης Ζωικής Παραγωγής με την αγορά εργασίας» που διοργάνωσε το Τμήμα Επιστήμης Ζωικής Παραγωγής, της Σχολής Γεωπονικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, την Τετάρτη 05-04-2023, στο συγκρότημα Γαιόπολις, στη Λάρισα. Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε με υβριδικό τρόπο, με φυσική παρουσία και εξ αποστάσεως, και συμμετείχαν εκπρόσωποι του Πανεπιστημίου, του επιχειρηματικού κόσμου και οργανισμών σχετικών με την επιστήμη της ζωικής παραγωγής, καθώς και πλήθος φοιτητών του Τμήματος.

Διαβάστε το Δελτίο Τύπου εδώ.

Φοιτητικά

ΝΕΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΤΗΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ: «Τρόποι Καταγραφής Σημειώσεων»

Η ΠΡΟΣΒΑΣΗ – Δομή Υποστήριξης Φοιτητών και Φοιτητριών με αναπηρία και/ή ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, πραγματοποιεί διαδικτυακό σεμινάριο με τίτλο: «Τρόποι Καταγραφής Σημειώσεων» όπου παρουσιάζονται διαφορετικοί τρόποι καταγραφής σημειώσεων καθώς και τρόποι για να γίνουν ψηφιακά!

Το σεμινάριο απευθύνεται στους/στις εγγεγραμμένους/εγγεγραμμένες φοιτητές/φοιτήτριες και εθελοντές/εθελόντριες της ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας και θα πραγματοποιηθεί εξ αποστάσεως μέσω Microsoft Teams.

Η διάρκειά του είναι 3 εβδομαδιαίες συναντήσεις και θα ξεκινήσει την Τρίτη 2 Μαΐου 2023 στις 12:30.

Αν επιθυμείτε να συμμετέχετε στο σεμινάριο συμπληρώστε την φόρμα συμμετοχής, το πανεπιστημιακό σας email, ακολουθώντας τον παρακάτω σύνδεσμο: https://forms.office.com/e/8uzftnS3eR ή σκανάροντας το QR Code της αφίσας.

Για τη συμμετοχή σας στο σεμινάριο είναι υποχρεωτική η χρήση κάμερας και μικροφώνου.

Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας και θα δοθεί βεβαίωση συμμετοχής.

Σας περιμένουμε!

Φοιτητικά

ΝΕΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΤΗΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ: “Συγγραφή ακαδημαϊκών εργασιών”

Η ΠΡΟΣΒΑΣΗ – Δομή Υποστήριξης Φοιτητών και Φοιτητριών με αναπηρία και/ή ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, πραγματοποιεί σεμινάριο με τίτλο: «Συγγραφή ακαδημαϊκών εργασιών» όπου παρουσιάζονται τρόποι οργάνωσης, δομής και σύνταξης μίας ακαδημαϊκής εργασίας.

Το σεμινάριο αφορά ΜΟΝΟ φοιτητές και φοιτήτριες που είναι εγγεγραμμένοι/ες στην ΠΡΟΣΒΑΣΗ.

Η διάρκειά του είναι τρεις ωριαίες συναντήσεις, μία φορά την εβδομάδα.

Ξεκινάμε την Τετάρτη 3 Μαΐου 2023 στις 12:00

Δήλωσε συμμετοχή τώρα κάνοντας αίτηση στον παρακάτω σύνδεσμο: https://forms.office.com/r/UHB19HyEez

χρησιμοποιώντας το ιδρυματικό σου email.

Σε περιμένουμε!

Διάβασε ολόκληρη την ανακοίνωση εδώ.
Δες την αφίσα του σεμιναρίου εδώ.