Τμήμα Επιστήμης Ζωικής Παραγωγής | Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας

Ανακοίνωση ΟΜΕΑ

Ενημερώνονται οι φοιτητές του ΤΕΖΠ ότι αρχίζει η ηλεκτρονική διαδικασία αξιολόγησης των προγραμμάτων σπουδών από τους φοιτητές. Η συμμετοχή στη διαδικασία γίνεται μέσω συνδέσμων μίας χρήσης.
Από τις 12/12/2022 έως 13/1/2023, κάθε φοιτητής θα παραλάβει ένα μοναδικό κωδικό για κάθε μάθημα του εξαμήνου, με τον οποίο θα συμπληρώσει ανώνυμα το σχετικό ερωτηματολόγιο.
Επισημαίνεται ότι η διαδικασία είναι ΑΝΩΝΥΜΗ και ότι η ανωνυμία διασφαλίζεται από το νέο λογισμικό σύστημα της ΜΟΔΙΠ.
Επίσης οι φοιτητές ενημερώνονται ότιː
–  Δεν διατηρούνται στοιχεία ταυτοποίησης
Μετά την επιτυχή αποστολή των email με τους συνδέσμους μιας χρήσης στους φοιτητές του εκάστοτε μαθήματος, διαγράφονται τα όποια στοιχεία συσχέτισης.
– Οι διδάσκοντες των μαθημάτων δεν έχουν πρόσβαση σε κανένα στοιχείο ταυτοποίησης.

Παρακαλούνται οι φοιτητές να ανταποκριθούν στη διαδικασία γνωρίζοντας ότι τα αποτελέσματα της αξιολόγησής τους αποτελούν ένα σημαντικό εργαλείο για την ανάπτυξη μηχανισμών βελτίωσης της ποιότητας των προγραμμάτων σπουδών, της δομής τους και του εκσυγχρονισμού των μεθόδων διδασκαλίας και μάθησης.

Εκ μέρους της ΟΜΕΑ του Τμήματος
Ε Ντόβολου