199

Συμμετοχή του τμήματος ΕΖΠ στο 37ο Ετήσιο Επιστημονικό Συνέδριο της Ελληνικής Ζωοτεχνικής Εταιρείας, 3-5 Οκτωβρίου 2023.

Το τμήμα Επιστήμης Ζωικής Παραγωγής θα συμμετάσχει στο προσεχές 37ο Ετήσιο Επιστημονικό Συνέδριο της Ελληνικής Ζωοτεχνικής Εταιρείας που θα πραγματοποιηθεί στην πόλη της Νέας Ορεστιάδας από 3 έως 5 Οκτωβρίου 2023.

Σημειώνεται ότι η μετακίνηση θα πραγματοποιηθεί με λεωφορείο του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, ενώ η διαμονή θα πραγματοποιηθεί σε δίκλινα δωμάτιο ξενοδοχείου στο Διδυμότειχο (20 χλμ. απόσταση από την Ορεστιάδα). Το κόστος ανά άτομο για τη διαμονή (με πρωινό) υπολογίζεται στα 60-70 € και θα επιβαρύνει τους συμμετέχοντες. Η αναχώρηση θα πραγματοποιηθεί από το Campus Γαιόπολις (Λάρισα) την Τρίτη 3/10 το πρωί (περίπου στις 6 π.μ.), και η επιστροφή θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 5/10 με τη λήξη των εργασιών του συνεδρίου (περίπου στις 13:30).

Το πρόγραμμα και πληροφορίες για το συνέδριο βρίσκεται στην ιστοσελίδα:

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να αποστείλουν ηλεκτρονικό μήνυμα (email) στον Επίκουρο Καθηγητή Φώσκολο Ανδρέα (afoskolos@uth.gr).

Σημειώνεται ότι θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας ως εξής:

1. Συμμετέχοντες στις επιστημονικές ανακοινώσεις του συνεδρίου
  2. Διδακτορικοί και μεταπτυχιακοί φοιτητές του τμήματος
  3. Φοιτητές του 5ου και 4ου έτους
  4. Υπόλοιποι

Το σύνολο των συμμετεχόντων είναι 45 άτομα.

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να αποστείλουν email άμεσα έως Πέμπτη 21/09/2023.