1 (1)

Νέο πρόγραμμα συναντήσεων διδακτικού προσωπικού για τις εξετάσεις των φοιτητών/τριών με αναπηρία ή/και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες

Αξιότιμες Κυρίες και αξιότιμοι κύριοι,
Η ΠΡΟΣΒΑΣΗ – Δομή Υποστήριξης φοιτητών/τριων με αναπηρίες ή/ και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες έχει ήδη πραγματοποιήσει δύο ανοιχτές συναντήσεις για διδάσκοντες και διδάσκουσες του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας με στόχο την ενημέρωση τους σχετικά με την αξιολόγηση φοιτητών/τριών με αναπηρίες ή/και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες. Οι συναντήσεις πραγματοποιήθηκαν τη Παρασκευή 19 Ιανουαρίου 2024 και τη Δευτέρα 22 Ιανουαρίου 2024.
Ωστόσο, για την καλύτερη ενημέρωσή σας έχουμε προγραμματίσει μία σειρά ενημερωτικών συναντήσεων ξεχωριστά για κάθε τμήμα και σας προσκαλούμε να συμμετάσχετε σε αυτές.
Στόχος των συναντήσεων είναι η εξατομικευμένη ενημέρωσή σας αναφορικά με τον τρόπο εξέτασης των φοιτητών/τριών του τμήματος σας που είναι εγγεγραμμένοι στη ΠΡΟΣΒΑΣΗ.

Για περισσότερες πληροφορίες, μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.

Η διεπιστημονική ομάδα της ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ

Δείτε το πρόγραμμα εδώ.